nkdev.pl

Na co zwrocic uwage przy kursie photoshopa?

Na co zwrocic uwage przy kursie photoshopa?

Jak rozwiązać problemy z obrazem fotografii cyfrowej

Wiele osób ma nierealistyczne oczekiwania fotografii cyfrowej. Mogą sądzić, że fotografie cyfrowe są „doskonałe” pod względem kolorów i szczegółów. W rzeczywistości, może wystąpić wiele problemów – niektóre z nich są nieodłączną częścią domenie cyfrowej, podczas gdy inne mogą być spowodowane niewłaściwymi ustawieniami aparatu.firma bhp wrocław Oto kilka prostych sposobów rozwiązania problemu obrazu.

1.Reducing szumów

Każda część obrazu cyfrowego, który nie był obecny w oryginalnej sceny jest określany jako „szum”. Może pojawić się jako plamki na zdjęciu, wyprane obszarów białych lub poplamiona łatami gdzie nie powinno być jeszcze stopniowanie cieniu.

Jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby utrzymać poziom hałasu do minimum. Jest to najbardziej widoczne w strzałów z dłuższych czasów ekspozycji lub wysokich ustawieniach ISO. Ustawienia ISO są związane z filmem „szybkość” – film o dużej prędkości może przechwytywać obrazy przy bardzo krótkich czasach ekspozycji. Jest idealny do zdjęć w ruchu, takich jak imprezy sportowe. Jednak ustawienie High ISO produkować więcej hałasu niż niskich ustawieniach ISO.

Podobnie, długie czasy ekspozycji wprowadzają również nadmiar hałasu. Długie ustawienia ekspozycji może być używany do robienia zdjęć w słabych warunkach oświetleniowych, takich jak słabo oświetlonych wnętrzach. Utrzymywanie niskiej czułości ISO i narażenia razy stosunkowo krótki zminimalizuje hałas podczas robienia zdjęć.

kolkidostyropian.pl – kołki do styropianu

2.Colour regulacja balansu

Aparaty cyfrowe mogą być dostosowane do balansu kolorów, ale muszą mieć punkt odniesienia. To, co robi kontrola balansu bieli – używając białego jako punkt odniesienia, aparat cyfrowy może teoretycznie dokładnie odtworzyć wszystkie inne kolory.

Większość kamer można ustawić, aby automatycznie ustawić balans bieli.
Artykuł napisany przez: