nkdev.pl

Kurs photoshopa dla poczatkujacych

Kurs photoshopa dla poczatkujacych

Ogniskowa jest jednak istotna różnica pomiędzy obiektywem kamery cyfrowej i soczewkach 35mm. Ogniskowa jest odległość między soczewką a powierzchnią czujnika. Czujniki od różnych producentów różnią się znacznie pod względem wielkości, ale na ogół są one mniejsze niż kawałek folii 35 mm. W celu wyrzucenia obrazu na mniejszej matrycy ogniskowa jest skrócony w takiej samej proporcji.

Ogniskowa określa również stopień powiększenia lub zoom, jeśli spojrzeć przez kamerę. W aparatach 35 mm, obiektyw 50mm daje naturalny pogląd na ten temat. Zwiększenie długości ogniskowej zwiększa powiększenie, a obiekty pojawiają się bliżej. Odwrotna się dzieje, gdy zmniejszenie ogniskowej. Obiektyw zoom jest każdy obiektyw, który posiada regulowaną ogniskową i aparaty cyfrowe mogą mieć optyczny lub cyfrowy zoom – niektóre z nich obu. Niektóre aparaty mają również zdolność ogniskowania makro, co oznacza, że ??aparat może robić zdjęcia z bardzo blisko obiektu.

aparaty cyfrowe mają jedną z czterech rodzajów soczewek:

1) o stałej ostrości, obiektywy o stałej zoom – Są to rodzaje soczewek jednorazowych konstrukcje betonowe i niedrogich aparatów – tanie i idealne dla migawek, ale dość ograniczony.

2) soczewki optyczne-zoom z automatyczną Focus – podobne do obiektywu kamery wideo, mają one „szerokie” i opcji „tele” i automatyczną ostrość. Aparat może być lub może nie obsługiwać ręcznego ustawiania ostrości. Są faktycznie zmienić ogniskową obiektywu, a nie tylko powiększające informacje, które trafia do czujnika.

3) obiektywy zoom cyfrowy, – z zoomem cyfrowym, aparat wykonuje pikseli od środka przetwornika obrazu i interpoluje (zmienia) je do pełnego rozmiaru obrazu. W zależności od rozdzielczości obrazu i czujnikiem, takie podejście może stworzyć ziarnisty lub rozmyty obraz. Można ręcznie zrobić to samo z oprogramowaniem do przetwarzania obrazu – wystarczy zrobić zdjęcie, wyciąć środek i powiększyć go.

Artykuł napisany przez: http://www.speed.auto.pl