Firmę Nokia zna każdy z nas doskonale, swą sławę zyskała produkując przed laty model 3310, który do dziś jest w użyciu w niektórych krajach. Telefony tej marki od zawsze charakteryzowały się niezwykła wytrzymałością, prostą obsługą, nowoczesnymi rozwiązaniami i świetnym wyglądem. Obecnie modeli telefonów jest o wiele więcej niż kiedyś, również ich jakość oraz możliwości uległy wielkim zmianom, oczywiście w pozytywnym sensie. Dziś mamy do dyspozycji np. Smartfon NOKIA Lumia 1520, który ma wielkie możliwości, a oto jego charakterystyka:

Smartfon działający na systemie Windows Phone 8, wyposażony w ekran dotykowy o przekątnej aż 6 cali i potężnej rozdzielczości Full HD (1920×1080 pikseli), ma wbudowany aparat fotograficzny o rozdzielczości 20 Mpix PureView, co daje mu miejsce lidera w grupie. Do tego jeszcze znajdziemy w nim NFC i 4-rdzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 800 taktowany zegarem 2.2 GHz. Jak wszyscy wiemy Nokia dba o długie korzystanie z telefonu i możliwość sporadycznego ładowania, dlatego jego akumulator ma pojemność aż 2400 mAh.

Nokia stale wydaje kolejne wersje, więc i w przypadku tego telefonu możemy się nastawiać, że w najbliższej przyszłości specjaliści z firmy postarają się jeszcze bardziej podrasować procesor, zamontować jeszcze większą ilość pamięci, a także dodać wiele różnych, przydatnych każdemu użytkownikowi gadżetów. Statystyki pokazują, że średnio co pół roku wychodzi nowy model z fabryki Nokia, więc tylko czekać, aż pojawi się nowy model „komputera” Nokii zminimalizowany do smartfona.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *