nkdev.pl

Szkolenia – twoja szansa na rozwoj!

Szkolenia - twoja szansa na rozwoj!

Genealogia i historia rodziny – Sens związki lub Co to jest „Po wyjęciu” Anyway

cousins

W życiu codziennym rzadko (jeśli w ogóle) odnoszą się do kogoś jako „mój drugi kuzyn po usunięciu”. Wystarczy jedynie odnosić się do nich jako „kuzyn”.kwas hialuronowy gdańsk Ale kiedy robi genealogii, zwykle chce być bardziej precyzyjny o związkach, choć może to być mylące, aby zrozumieć, co oznaczają te relacje raz znamy.

A „kuzynka” w ogóle jest ktoś, kto ma takie same przodków, jak to zrobić (lub dwie inne osoby, które mają wspólnych przodków.) Wszyscy jesteśmy zaznajomieni z terminami jak „kuzyna”, „trzeci kuzyn” itd Mamy też słyszał kuzynów opisany jako jeden raz, dwa razy lub trzy razy usunięte. W tym momencie zwykle po prostu porysować głowy i przejść do następnego tematu.

Ale to naprawdę nie jest takie trudne, aby uzyskać wiedzę praktyczną na temat relacji okolicznych kuzynów, jeśli uczą się tylko dwa proste pojęcia:

1. Cousins ??bez usuwania nazw są w tej samej generacji, albo inaczej mówiąc, są one w tej samej odległości od wspólnego przodka.

2. Określenie „usunięte” stosuje się, gdy dwie osoby te znajdują się w różnych pokoleniach, lub innymi słowy, są one w różnej odległości od wspólnego przodka.

Warto więc sprawdzić, co to znaczy.

Cousins ??bez usuwania nazw są w tej samej generacji.

Oznacza to, że w odniesieniu do wspólnego przodka, że ??oboje są 3rd prawnuków, lub 5. prawnuków itd

Idąc w drugą stronę, jeśli masz dwie osoby, które są zarówno 4th prawnuków, to wiesz, że będą one po prostu kuzyni pewnym poziomie bez oznaczenia usuwania.

Aby określić, jaki poziom kuzynami są, wystarczy dodać 1 do pokolenia. Jeśli są one 3rd prawnuków, a następnie są one 4th kuzynami. Jeśli są one 5th prawnuków, a następnie są one 6th kuzyni itp prawnuków nie są zwykle nazywane 1st prawnuków, ale liczba jest zrozumiałe, i tak kuzyni w tym pokoleniu, dodając 1, byłoby 2nd kuzynami.

Artykuł napisany przez: danel-hurt.pl/odziez-damska-,data,178,0.html